Pioneers in the industry, we offer pashmina finewool kashmiri sozni embroidery shawl, pashmina finewool manual embroidery nalki border stole, pashmina finewool manual nalki embroidery camel stole, pashmina finewool kani 1-5 stole, luxury pashmina pure finewool moonlight zari stole and luxury pashmina finewool lining border reversible stole from India.
₹ 3250 / Piece Get Latest Price
| Size | all |
| Type | Finewool Kashmiri |
| Fabric | Pashmina |
| Brand | Kshitiz Textiles |
| Design | Embroidery |
| Color | all |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Embroidered |
| Fabric | Pashmina |
| Color | Multi Colour |
| Occasion | Party Wear |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1850 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Embroidered |
| Fabric | Pasmina |
| Color | Multi Color |
| Occasion | Casual Wear |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1800 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Kani |
| Fabric | Pashmina |
| Occasion | Casual Wear |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1650 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Moonlight zari |
| Fabric | Pashmina |
| Color | Multi Colour |
| Occasion | Formal Wear |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1600 / Piece Get Latest Price
| Pattern | lining border |
| Fabric | Pashmina |
| Occasion | Casual Wear |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1350 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Self Design |
| Fabric | Pashmina |
| Color | Multi Color |
| Occasion | Casual Wear |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Brand | Kshitiz Textile |
| Fabric | Pashmina |
| Occasion | Casual Wear |
| Ideal For | Female |
| Wash Care | Handwash |
₹ 1600 / Piece Get Latest Price
| Shape | Rectangular |
| Color | Yellow,Green,Black etc |
| Brand | Kshitiz Textiles |
| Fabric | Pashmina |
| Occasion | Casual Wear |
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
| Variety | Handmade |
| Design | Embroidery |
| Color | All |
| Brand | Kshitiz Textiles |
| Fabric | Pashmina |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 2150 / Piece Get Latest Price
| Color | all |
| Fabric | Pashmina |
| Design | all |
| Type | all |
| Shape | all |
| Brand | Kshitiz Textiles |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Shape | Rectangular |
| Brand | Kshitiz Textiles |
| Occasion | Casual Wear |
| Fabric | Pashmina |
| Color | Black |
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Shape | Rectangular |
| Brand | Kshitiz Textiles |
| Occasion | Casual Wear |
| Fabric | Pashmina |
| Size | 70x200 cm |
| Color | Pink |
₹ 999 / Piece Get Latest Price
| Shape | Rectangular |
| Brand | Kashitiz Textiles |
| Occasion | Casual Wear |
| Design | Plain |
| Wash Care | Hand Wash |
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Shape | Rectangular |
| Brand | Kshitiz Textiles |
| Occasion | Casual Wear |
| Fabric | Pashmina |
| Size | 70x200 cm |
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| Brand | Kshitiz Textiles |
| Occasion | Casual Wear |
| Design | Printed |
| Fabric | Pashmina |
| Gender | Women |
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Shape | Rectangular |
| Brand | Kshitiz Textiles |
| Occasion | Casual Wear |
| Fabric | Pashmina |
| Size | 70x200 cm |
| Color | Black |
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Shape | Rectangular |
| Brand | Kshitiz Textiles |
| Occasion | Casual Wear |
| Fabric | Pashmina |
| Pattern | Weaving |
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Shape | Rectangular |
| Brand | Kshitiz Textiles |
| Occasion | Casual Wear |
| Fabric | Pashmina |
| Gender | Women |
| Size | 70x200 cm |
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Shape | Rectangular |
| Brand | Kshitiz Textiles |
| Occasion | Casual Wear |
| Fabric | Pashmina |
| Pattern | Embroidery |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 2100 / Piece Get Latest Price
| Shape | Rectangular |
| Brand | Kshitiz Textiles |
| Occasion | Casual Wear |
| Fabric | Pashmina |
| Size | 70x200 cm |
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Brand | Casual Wear |
| Occasion | Casual Wear |
| Fabric | Pashmina |
| Pattern | Embroidery |
| Size | 70x200 cm |
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Shape | Rectangular |
| Brand | Kshitiz Textiles |
| Occasion | Casual Wear |
| Fabric | Pashmina |
| Pattern | Embroidery |
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Brand | Kshitiz Textiles |
| Occasion | Casual Wear |
| Design | Printed |
| Fabric | Pashmina |
| Color | Sky Blue |
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Shape | Rectangular |
| Brand | Kshitiz Textiles |
| Occasion | Casual Wear |
| Fabric | Pashmina |
| Pattern | Weaving |
₹ 1150 / Piece Get Latest Price
| Shape | Rectangular |
| Brand | Kshitiz Textiles |
| Fabric | Cotton |
| Occasion | Casual Wear |
| Wash Care | Hand Wash |
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Shape | Rectangular |
| Color | Black, Red, Pink etc |
| Brand | Kshitiz Textiles |
| Occasion | Casual Wear |
| Design | Embroidered |
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Color | all |
| Fabric | all |
| Design | all |
| Type | all |
| Shape | all |
| Brand | Kshitiz Textiles |
| Size | all |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Shape | Rectangular |
| Brand | Kshitiz Textiles |
| Occasion | Casual Wear |
| Fabric | Pashmina |
| Color | Yellow |
Varun Neb (Proprietor)
Kshitiz Textiles
Guru Ram Dass Market, Shop No 25, Ram Gali,Katra Ahluwala
Amritsar - 143001, Punjab, India